Darmowa dostawa do paczkomatu od 400 zł.

Dlaczego wełna merino jest praktyczna? 0
Dlaczego wełna merino jest praktyczna?

Dlaczego wełna merino jest praktyczna i dla każdego? Dlaczego, gdy nareszcie staniemy się posiadaczem pierwszego produktu z wełny, za chwilę chcemy więcej i więcej? Tak, wełna merino potrafi uzależnić! Cechy merynosowych ubrań, które sprawdzają się w praktyce są niezastąpione i nie do podrobienia, a łatwość, z jaką przychodzi dbanie o nie, potrafi zaskoczyć. Poczytajcie dlaczego!

Wielosezonowość ubrań z wełny merino

W przeciwieństwie do materiałów syntetycznych, wełna merino aktywnie reaguje na zmiany temperatury. Oznacza to w praktyce, że utrzymuje ciepło ciała w mroźne dni i chłodzi w upalne. W koszulce z wełny merino nie zaskoczy nas zmienna temperatura w ciągu wiosennego dnia, gdy poranek będzie mroźny, a słońce za dnia sprawi, że zrobi się zdecydowanie cieplej. Co więcej, możesz mieć jedną tę samą koszulkę, która zapewni komfort w lato, a później sprawdzi się jako pierwsza, grzejąca warstwa zimą. Choć wełna merino wydaje się droga, jej wielosezonowość i uniwersalność sprawi, że z naszej szafy przestaną wysypywać się ubrania, których nie nosimy, a zastąpi je zaledwie kilka jakościowych, wełnianych ubrań, których komfort noszenia pokochamy.

Łatwość pielęgnacji wełny merino

Wełna nie dopuszcza do rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Dzięki zdolności absorbowania wilgoci, nie generuje ładunków elektrostatycznych. Nie przyciąga więc kurzu i pyłków, które znajdują się w powietrzu. Hydrofobowa, zewnętrzna część włókien sprawia natomiast, że plamy wchłaniają się wolno. Jeżeli coś się wyleje, wełniane ubranie można jeszcze uratować!

Wszystkie te właściwości składają się na bardzo praktyczną cechę. Wełny merino nie trzeba często prać!

Na co dzień wystarczy jej kontakt z powietrzem. Wietrzenie wełny merino doskonale ją odświeża i sprawia, że można ją nosić wielokrotnie zanim trafi do pralki. A czy wizja mniejszej góry prania nie jest kusząca?

Samo pranie jest praktycznie tak samo proste jak w przypadku każdego innego rodzaju odzieży. Najważniejsze, by pamiętać o dwóch podstawowych zasadach - o użyciu bezpiecznych detergentów oraz o programie do wełny, w który wyposażona jest już większość pralek. Ten program zadba o to, by pranie i wirowanie było delikatne, a temperatura prania i płukania nie zmieniała się - wełna nie lubi zmian temperatury wody podczas prania. Nie stosujemy do prania płynów zmiękczających, ponieważ oblepiają one włókna wełny, które nie mogą naturalnie pracować. Tu mniej znaczy lepiej! I tym samym praktyczniej!

Elastyczność i lekkość wełny merino

Nosisz wełniany longsleeve jako pierwszą warstwę? W chłodne dni możesz pod niego spokojnie założyć dodatkową wełnianą koszulkę. Dzięki naturalnej rozciągliwości obie warstwy idealnie dopasują się do Ciebie, bez uciskania i skrępowania. Stworzą doskonałą warstwową strefę ochronną, która zadba o komfort termiczny Twojego ciała. Lekkość wełny merino sprawi natomiast, że będzie to ubranie, którego praktycznie nie czuć. To Twoja nowa druga skóra.

bluzka_merino_czarna

Ubrania z merino i ich odporność na gniecenie 

Jeżeli spojrzysz na włókno wełny pod mikroskopem, okaże się, że jego wnętrze kryje struktury przypominające sprężynę, która po zagięciu wraca do pierwotnego kształtu. Wełna zyskuje dzięki temu kilka cech - jest elastyczna i trwała, nie drapie w kontakcie ze skórą i jest naturalnie odporna na gniecenie. Jeżeli więc nie jesteś fanem prasowania... 

A Ty, które z wymienionych cech wełny merino uważasz za najbardziej praktyczne? Wielosezonowość wynikającą z właściwości termoaktywnych czy może łatwość pielęgnacji?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.